İZMİRZİRAAT Yem Karma ve Dağıtma Makinaları

Mixmaster R6

İKİ HELEZONLU YATAY SİSTEM

Mixmaster serisi, rasyondaki tüm yem bitkilerini ön parçalamaya gerek olmadan karmak için özel olarak tasarlanmıştır. Yem bitkilerinin homojen ve verimli bir karışım meydana getirmesini sağlamak amacıyla iki adet helezon ile donatılmıştır. Helezonların üzerine monte edilmiş kesici bıçakların sabit bıçağa doğru aldığı hareket ile birlikte her noktada mükemmel kesim sağlar.

Teknik Özellikler ve Fotoğraflar

Mixmaster R8

YEM RASYONUNUN DÜZENLİ DAĞITILMASI

Makinenin sağına veya soluna monte etmeye uygun olan sessis çalışan konveyör bant, yem rasyonunun dengeli ve doğru dağıtılmasını sağlar. Hidrolik güç ile hareket eden konveyör bant, alt kısmına monte edilmiş piston sayesinde istenilen pozisyona getirilebilmektedir. Banda hareket veren silindirler üzerinde bulunan sıyırıcılar ve tahliye pencereleri sayesinde sürekli temiz kalır. Mixmaster serisi yemin dağıtılası ile birlikte bağımsız olarak tek veya çift taraflı yem dağıtım opsiyonları sunar. Konveyör hareket mekanizması boşaltma kapağının durumuna göre otomatik olarak çalışır ve durur.

Teknik Özellikler ve Fotoğraflar

Mixmaster R10

MÜKEMMEL AKTARMA MEKANİZMASI

Kusursuz tasarlanmış aktarma grubu içinde bulunan helisel dişli sistemi uzun ömürlü olup az bakım gerektirir. Tüm dişliler sürekli yağlamayı sağlayan yağ banyosu içinde çalışır. Kuvvetli aktarma grubu sayesinde yulaf, fiğ, yonca gibi büyük rulo balyaları da kolayca parçalar ve karıştırır.

ÇOK FONKSİYONLU YÜKLEME KEPÇESİ

Yükleme kepçesini hareket ettiren pistonlar, makinenin her iki yanında olup kullanıcı hatalarına karşı zarar görmesini önler. Kepçenin üzerinde bulunan çıkartılabilir kapağın sayesinde her türlü balya yüklemek mümkündür.

Teknik Özellikler ve Fotoğraflar

Mixmaster R12

YÜKLEME ESNASINDA TAM KONTROL

İsteğe bağlı sunulan elektronik tartı sistemi ile hazırlanmakta olan yem rasyonunun tam gerçekleşmesi sağlanır. Üç noktada bulunan loadcell' ler sayesinde hassas tartım gerçekleşmekte olup, 12x12 rasyon programı ile kullanıcıya daha fazla reçete opsiyonu sunar. Kantar ekranını, 180 derecelik açısı ile hem makinenin arka kısmından hemde makinenin ön kısmından kontrol etmek mümkündür. Türkçe menüsü sayesinde kullanımı oldukça kolaydır.

Teknik Özellikler ve Fotoğraflar